A kutyát nem kell fürdetni
Mivel a kutya bőréről egy állatorvos többet tud, mint egy kutyakozmetikus, tenyésztő, vagy a többi kutyatartó, érdemes ebben a kérdésben állatorvosokhoz fordulni.
Az állatorvosi vélemények szerint hacsak nem nyakig dzsuvás/saras, dögben hempergett a kutya, nem kell megfürdetni. Egyáltalán, soha. Ez a fürdetgetési mánia kizárólag a tulajdonosok igénye, nem a kutyák szükséglete. A kutyák közvetlen rokonai a természetben nem fürdenek, és az egészséges kutya nem bűzlik. Ha a kutya mégis büdös, annak hátterében sokkal súlyosabb probléma áll, mint amit le lehet mosni, így ismét marad az állatorvos.
A túl sűrű fürdetés egyes bőrbetegségek esetén akár árthat is a kutyának, más betegségek esetén pedig a rendszeres fürdő enyhíthet a kutya szenvedésein. Ezekben az esetekben szintén az állatorvos tud pontos útmutatást adni a fürdés gyakoriságáról és a tisztálkodásra alkalmazott szerekről.
Embernek szánt terméket ne
Ha muszáj fürdetni, mert a nyavalyás nyaktól-farig összekente magát egy kéthetes haldöggel, nem a saját samponunk a legjobb ötlet. Mivel ilyen vészhelyzetekben nem lesz más kéznél, mint ami éppen a kezünkbe akad, úgyis azzal fog megfürdeni a kutya. Az embereknek kifejlesztett termékek ettől még rendszeres használatra nem alkalmasak, a kutya bőre nem azonos az emberével.
Mivel rendszeresen meg ugye nem kell a kutyát megfürdetni, az összes kutyasampon és balzsam és lemosó hab és egyéb kutyakozmetikum árát sokkal hasznosabban el lehet költeni egy fajtamentés, vagy állatmenhely számlájára utalva.
Pro tippek a terrieres erdőjárótól
Mindig legyen egy pár gumikesztyű és egy csomag létraálló építési fólia, vagy kisebb kutya esetén tejesláda a kocsiban, amire/amibe rakhatjuk hazaszállítás céljából a nyakig dögszagú kutyát.
Télen is lehet lehúzott ablakokkal utazni, ki lehet bírni, a fürdetés sokkal rosszabb lesz.