- Címkék:
- divat
- póló
- blúz
- férfi póló
1. Nyak rusztikálása
Ez a tukános pont V-nyakú, így elmegy, ám egy passzés, kereknyakú, pláne galléros póló végtelenül előnytelen is tud lenni, és nem illik a továbbiakban részletezett művelettel kialakított blúzunkhoz. Nagyon nem kell megijedni, körbe kell vágni a nyakat tetszőleges formára. Lehet V, csónak, akármi. Aki melltartót hord, arra azért gondoljon, hogy a kilátszó pánt tud ótvar is lenni, ezért vagy bikinifelsővel (annak a pántja elbírja ezt a sportot) vagy vállpánt nélküli melltartóval, vagy melltartó nélkül tessék viselni a vállvillantós nyakakat. A jobb minőségű férfi pólók alapanyagai elbírják az eldolgozatlan széleket, nem fognak futni, szakadni. Mivel ez itt úgyis egy laza szerkó, pont belefér a rongyos él. A vállvarrást, aki nagyon gondos, rögzítse pár öltéssel hogy biztosan ne bomoljon.
A legegyszerűbb V-nyakú pólót vadászni, az csinos úgy, ahogy van. Sajnos a zenekaros pólók a legritkább esetben V-nyakúak.

2. Csomó
A férfi pólók másik baja, hogy előnytelen téglatestet formáznak. Egy jó asszimetrikus csómóval viszont ez a többletanyag szépe a csípőre omlik, akinek nincs dereka, nagy a hasa, azt még el is rejti, ebben nem kell feszülni. A csomót mosáshoz jobb kioldani, mert sose szárad meg és bebüdösödik.
3. Ujj feltűrése
A könyék felett lengedező, általában előnytelen hosszon is lehet segíteni, fel kell tűrni, és pár öltéssel rögzíteni. Aki nagyon akar csillogni, egy csiszolt üvegkristály odavarrásával is rögzítheti.

Kiegészítőnek javaslom Thelma és Louise klasszikus megoldásait.:
