- Címkék:
- szoknya
- varrás
- szabás-varrás
- rakott szoknya
Alapanyag
150 cm szélesből: 2 X (hossza + alja felhajtás 4 cm + dereka bevarrás 1 cm) +1 X 10 cm a derékpántnak
Testes, nehéz, akár merev szövet, bútorszövet például tökéletes. Minél mintásabb, annál jobban üt. A merev szövet azért jobb választás, mert akkor a szoknya jobban eltart, kiadja a fazont.
Bélés nincs, nincs jelentősége, és nagyban nehezíti az elkészítést.
Szabás
A képen a lényeg.
Eleje és háta egyforma.
A derékrész= derékbőség/2X3+2 cm
A hossza magánügy, bár ez a fazon térd alá érő hosszúságban, magassarkúval viselve működik.
Az alja a teljes anyagszélesség, ami 150 cm. A képen látszik, hogy oda szépen ki kell vezetni a derék kisebb méretét.
Fontos, hogy az alsó sarkokat ne hagyjátok meg hegyes szögben, hanem a képen, ahogy mutatom picit íveljétek fel az alját, hogy derékszöget zárjon be az oldalával, így lesz szép egyenes a szoknya alja.
Összeállítás
A elején van 4 db szembefordított hajtás, az oldalán az oldalvarrásokra 1-1 hajtás fordul rá. A szabásnak megfelelően kiszámolt méretű hajtásokat behajtogatom, gombostűvel rögzítem minden lapolásnál, nagyon pontosan. A rajzon jobbra fent látszik a hajtogatás keresztmetszete, minden hajtás pontosan a következő hajtásig ér el, összeérnek. 1 cm hosszan lehet ezeket varrattal rögzíteni, ízlés dolga, szerintem letűzve, vagy lefércelve is szépen be lehet igazítani a derékba. A hajtások elkészítése után keresztben végig levarrom 5 mm szélesen, a hajtások varrattal rögzítése megkönnyíti a derékpánt felvarrását.
Ezután az elkészítése teljes mértékben megegyezik a körszoknyával, csak ennek két oldalát kell összevarrni, nem egyet. A rejtett húzózár bevarrásához is találtok videós segítséget a körszoknyánál.
Az alját, mivel egyenes, fel lehet hajtani szegőzve és kézzel felhajtva, de látható szegővel is szép lesz, ahogy a körszoknya készült.
A körszoknya lépésről-lépésre: