A foltozás környezettudatos döntés is, mert sem a szakadt dzseki eltakarítása, sem az új legyártásával nem szennyezzük a környezetet, úgyhogy még a divatra is lehet fogni, pláne mert az idei trendek kifejezetten slamposak.
Mit nem érdemes?
A szitává foszlott ruhadarabot el kell engedni, mert azt hiába rögzítem a szakadás körül, a következő terhelésnél a rögzítés mellett fog szétnyílni. Jellemző például a combos csajok farmerja középen, slicc alatt, az sajnos reménytelen, legfeljebb a többi, még erős részét lehet újrahasznosítani valami másban, de nadrágnak reménytelen.
A hozzáférés
Ha bélelt a foltozásra váró termék, vagy nagyon szűk helyen -pl.: ujj- van a szakadás, muszáj lesz bontani és a bontást visszavarrni. Ujját alul, bélést az ujján belül érdemes nyitni, azt utána kívülről is vissza lehet úgy varrni, hogy nem ordít majd.
Az első lépés, hogy két réteg ragasztós közbéléssel rögzítem a hátoldalon a szakadás éleit, lehetőleg úgy, hogy érintkezzenek. Ez természetes alapanyag esetében könnyű lesz, mert a közbélés ragadásához szükséges hőfokra tekert vasaló azokat nem égeti ki, műszál, mint a képeken látható sídzseki esetében egy vasalóruhán keresztül, és óvatosan kell a rátétet rögzíteni.
A színén így fog kinézni. Ha az alapanyag természetes szál, a termék bélelt és sikerült a ragasztós bélést stabilan rögzíteni, itt akár készen is lehetünk, a következő lépéstől a végeredmény ugyan tartósabb lesz, de szebb nem. Ezt a ruhadarab funkciója dönti el, a képeken a kabát strapálva van, inkább rögzítettem a szakadást.
Ma már nem szakad tovább:
Az idei divattrendek: