A mikrós cuccok
Az üvegből készült forgótányéron mindig van valami nyányó. Sokszor kicsöppen a tej vagy kifröccsen a szaft, de legalábbis a lecsapódó pára miatt foltos lesz. Amikor van helyem a mosogatóban, ezt mindig beállítom a tányérok elé. Ha meg még több hely van, akkor a mikróban használt műanyag fedőt is beteszem, amivel pont ugyanaz a helyzet.
A mosogató szűrője
Pláne az a fajta, amelyik egyben dugó is. A gumitömítés alatt undorító lerakódás gyűlik össze már egy hét alatt is, büdös és síkos képletek zsírból, vízkőből, ki tudja miből. Szivaccsal nehéz kiszedni, a mosogatógép viszont ügyesen elvégzi ezt a gusztustalan munkát helyetted.
A csepegtető
Ha fából vagy bambuszból készült csepegtetőd van, akkor ne! De ha acél vagy műanyag, netán gumival bevont fém, akkor egész nyugodtan be lehet tenni, a vízfoltok szuperül lejönnek majd, csillogni és villogni fog az egész alkotmány.
A fakanáltartó
Már amennyiben használsz ilyet és az nem fa, akkor mindenképpen. A legjobb viszont, ha minden használat után elmosod azt a bármit, amire főzés közben a fakanaladat rakod, erről külön is írt Péter Anna kollegina.
Kis tálkányi ecet
Magyarország legnagyobb részén kemény a víz, ezt már a kilencvenes évek kultikus mosószeradalék-reklámjából megtanulta Pista bácsi is. Ettől még igaz, tényleg kemény az a víz, főleg Budapesten. A mosogatógépet ezért rendszeresen erre a célra készült vegyszerrel érdemes tisztítani. A vízköves edényekhez viszont jó az ecet. A felső tálcára tegyük egy kis tálkába, nagyon szépek lesznek tőle a lábasok és a poharak is.