- Címkék:
- környezettudatosság
- környezettudatos
- üveg
Ne legyetek olyanok, mint az a mama, egyrészt mája csak egy van az embernek, másrészt van az a környék, ahol ezt a viselkedést nem tolerálják. Ráadásul az üveget vissza is lehet vinni, fizetnek is érte! vagy lehet, ki se kellene dobni.
Mit lehet visszavinni?
Mindent, ami betétdíjas, és minden, legalább 200m2 -es üzletbe, ahol árulnak betétdíjas termékeket.
Mi a betétdíjas?
A Humusz Szövetség összeszedte ezeket, a linken a részletes lista:
- sörös üvegek, sok kézműves is!
- boros üvegek, amelyek cimkéjén szerepel a Betétdíjas termék felirat
- egyes kétdekások, félliteres tömények
- szörpök
- 0,7 literes üvegben forgalmazott vizek
- ballonok, rekeszek
Fontos: A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium tájékoztatója szerint az üvegvisszaváltó hellyel rendelkező üzletek kötelesek visszavenni a nem náluk vásárolt betétdíjas üvegeket is. Előszeretettel jelzik a honlapjukon, hogy nem hajlandók, pedig muszáj. Az üvegekért cserébe készpénzt kell adniuk, a cimke meglétét az üvegen nem követelhetik.
Több áruházlánc visszaveszi az alumíniumot és a PET palackokat is, így ha ilyen helyre járunk, érdemes azokat is gyűjteni.
Befőttes-, szószos üvegek
Ezeket számtalan funkcióban használhatjuk egészen az összetörésük napjáig, erre az alábbi cikkben találtok lehetőségeket.:
Ha egyáltalán nem csináltok semmit, ahol hasznát vennétek, adjátok oda valakinek, aki viszont igen. Minden ismeretségi körben számtalan befőttes üveg fétisiszta él, örömmel fognak utánuk kapni.
Van vállalkozás, amely a nagy mennyiségben képződő egyes befőttes üvegeket felvásárolja, a linken.
Törött, repedt, kuka
Amit tényleg ki kell dobni, érdemes megadni neki a lehetőséget egy szép új, életre. Az üveg újrahasznosítható, és erre vannak törekvések Magyarországon is. Egy zalaegerszegi újrahasznosító üzem gyűjtési pontjait itt lehet megtalálni, hálózatuk országos, többek között SPAR áruházakkal működnek együtt.