- Címkék:
- befőzés
- retek
- cickafark
- napiegyüvegbefőtt
- szőlőlevél
Sorozatunk korábbi részeit itt tudjátok megnézni.
Itt pedig mindent megtaláltok a befőzésről.
17. Retek savanyúság
Túl sok retket ültettem, és elkezdett pudvásodni, ezért hamar felszedtem az összes maradékot és klasszikus savanyúságot készítettem belőle a linken található leírásunk alapján. Raktam mellé retekleveleket is. Pont egy üveg lett. A retek szép színe azonnal elment, hát az mindegy, az ízére utazok, mert a retkeink olyan erősek voltak, ami eddig ismeretlen volt előttem, remélem ezt sikerül átmenteni télire.
18. Zsenge szőlőlevél sós lében
Aki szereti a töltikét, feltétlenül rakjon el most szőlőlevelet. Fontos, a levél ne legyen permetezett, kivadult szőlő a legjobb. Egészséges, világoszöld, szűk tenyérnyi leveleket érdemes szedni.
A leveleket leforrázom, a nagy középső eret kivágom. Egymásra rakok 10 db levelet, szorosan feltekerem. Ezeket a tekercseket nyomogatom a sterilizált befőttes üvegbe, a szája alatt legalább 3 centire legyen a végük, véletlenül se lógjanak ki.
Sós vizet forralok és majdnem csurig öntöm az üveget, a tetejét olajjal zárom csurig, sterilizált lapkával zárom és hűvös, sötét helyen tárolom.
19. Szárított közönséges cickafark
Ugyan nem befőtt, de a szárítmányokat is befőttes üvegekben, sötét, hűvös helyen lehet a legjobban tárolni és virágzik a közönséges cickafark, az üde virágból sokat szárítok, és elrakom télire. A népi gyógyászatban széleskörűen alkalmazott növény jó ajándék, mindig örülnek neki, gyógyhatása egyelőre nem igazolt, mérgezőnek nem mérgező.
A közönséges cickafark szedéséről itt írtunk, vázába rakva mutatós.